Цікаве

Як позбутися тривожності: дієвий спосіб

Відсутність повноцінного сну погано впливає не тільки на стан шкіри й настрій, а й на здатність людини чинити опір стресові й тривожності протягом дня. Це з’ясували вчені Каліфорнійського університету в Берклі, передає 1News.

Щоб зрозуміти, що порушення сну є загальновизнаною ознакою всіх тривожних розладів, учені досліджували основні механізми мозку, що становлять основу анксіогенного впливу на втрату сну. Для цього вони провели експеримент за участю більше як 330 добровольців у віковій категорії від 18 до 50 років. Дослідження проводилося дві ночі в лабораторії: першу ніч піддослідні мусили зовсім не спати, а іншу – навпаки, добре виспатися. Після чого всім учасникам експерименту запропонували подивитися ролик, який викликає тривогу.

У результаті з’ясувалося, що поганий сон провокує збої у корі головного мозку, які відповідають за прояв тривоги. Крім того, учені відзначили, що відсутність правильного режиму сну на 30% збільшує рівень стресу і тривожності людини.

Одночасно дослідники підтвердили, що навіть незначне зменшення сну призводить до збільшення занепокоєння у людини. За їхніми словами, ці результати допоможуть пояснити тісний зв’язок між сном і тривогою.


Порада: щоб менше реагувати на подразники й легше переносити стресові ситуації – правильно організуйте свій режим сну.

Джерело: Nature Human Behaviour

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close