Цікаве

Як підвищити імунітет дитини: ефективні поради

Фінське дослідження показало, що у дітей, які грають в лісах і парках, а не на гравійних майданчиках, сильніша імунна система, повідомляє 1News.

Ігри в лісах і парках підвищують імунітет дитини

Дослідники додали зелень і ґрунт на дитячі ігрові майданчики на відкритому повітрі. Всього через місяць у дітей підвищився імунітет і знизився ризик захворіти на астму, екзему та діабет 1 типу.

За словами дослідників, у дітей, які гралися біля зелених насаджень, була більш різноманітна мікрофлора шкіри та кишківника – поряд з ознаками краще відрегульованої імунної системи.

Дослідник Акі Сінкконен і його колеги оновили відкриті ігрові майданчики чотирьох дитячих садків у Фінляндії. В раніше “голі” двори, покриті бетоном, піском і гравієм – вони додали траву, мох, невеликі чагарники, ящики для рослин і природну лісову підстилку.

Протягом 28 днів діти, кожен у віці від 3 до 5 років, проводили півтори години в день на відремонтованих зелених зонах, граючи в ігри, саджаючи рослини і створюючи вироби з натуральних матеріалів.

Всього в дослідженні взяли участь 75 дітей з 10 дитячих садків. Мазки зі шкіри на наявність мікроорганізмів були взяті у кожного з них як до, так і після періоду дослідження.

Ігри в лісах і парках підвищують імунітет дитини

Пізніше команда порівняла цей дитячий садок з трьома “звичайними”, двори яких залишалися порожніми, а також з трьома “сільськими” установами, де дітей щодня відводили гуляти в довколишні ліси.

Отримані дані свідчать про те, що фізичний захист дітей, що живуть в містах, можна підвищити, якщо кожен день грати в лісах або парках.

Джерело:  Daily Mail

Tags

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close