Як підтримати себе у формі в холодну пору року
Багатьох жінок цікавить, як зберегти свою фігуру і вберегти своє здоров’я у осінній-зимовий період, пише 1news з посиланням на Ukr.Media.
Чомусь влітку це зробити набагато легше. Розповідаємо, що робити і як себе мотивувати на ці дії.
Чому у холодну пору року складніше утримувати вагу
Причини швидкого набору зайвої ваги пояснюються біологічними процесами у нашому організмі: по-перше, людина починає рухатися менше; по-друге, під впливом циркадних ритмів (сонячний день стає коротшим) наша щитоподібна залоза, яка забезпечує активність і гарний обмін речовин, стає менш активною. У нас виробляється більше мелатоніну, тому більше хочеться спати, з’являється сонливий настрій. Також у цей період ми більш схильні до депресивних станів, на що впливають короткий світловий день і відсутність сонячного світла.
Яким повинен бути осінньо-зимовий раціон харчування (і спосіб життя в цілому)
Наше завдання — забезпечити себе такою фізичною активністю, яка б приносила нам гарні, позитивні емоції. Бажано походити на танці, зайнятися йогою. У цей момент нам особливо хочеться “заїсти” погану погоду, і найчастіше солодкими десертами або напоями. Таким чином, ми хочемо компенсувати ту дозу серотоніну, яку отримуємо влітку.
Правильні звички
- Необхідно знайти альтернативні джерела серотоніну і дофаміну — нейромедіаторів та гормонів радості. Зустрічайтеся з друзями, подругами, отримуйте синтез гормону задоволення від спілкування з близькими, цікавими людьми. Також це може бути нове захоплення, хобі. У цьому випадку у вас не буде бажання “заїдати” сірі хмари.
- Також варто відмовитися від вживання простих вуглеводів. У першу чергу, слід виключити солодке: солодкий чай, каву, випічку, газовану воду, молочний шоколад та інші десерти. Чим менше ми у цей період будемо їсти прості вуглеводи, тим менше буде накопичуватися жирова тканина. Особливо це стосується вечірнього приймання їжі. Зверніть свою увагу на білкову їжу, велику кількість свіжих овочів і зелені.
- Крохмалисті овочі у вареному вигляді мінімізуйте, оскільки у них високий глікемічний індекс. З’їдаючи такі овочі, ми викликаємо високий відгук інсуліну, а він безпосередньо пов’язаний з накопиченням жирової тканини.
- Не сідайте у цей період на всілякі дієти. Така наша людська сутність — нам усім хочеться знайти “чарівну таблетку” і сподіватися лише на неї. Але обмеження часто призводять до зривів, а розвантажувальні дні є марними, якщо ви не дотримуєтеся правильного харчування і здорового способу життя.
Сніданок, обід, вечеря
Найважливіший фундамент дня — правильний і якісний сніданок. На сніданок обов’язково мають бути білок і жири. Завдяки білково-жировому сніданку, нам хочеться менше їсти протягом дня, він не викликає високий сплеск інсуліну, дає потужну енергію. Також він безпосередньо впливає на зниження апетиту у вечірній час. Це можуть бути яйця, сир у вигляді запіканки, риба з цілозерновим хлібом, сири, протеїновий коктейль на досить жирному молоці.
Під час обіду завжди можна дозволити собі складні вуглеводи на гарнір, навіть трохи соусу. Не забувайте про білкову їжу. Білок — найважливіший нутрієнт, який підтримує нашу травну систему у тонусі і впливає на роботу щитоподібної залози.
Ввечері треба вживати менше жирів, більше білків, обов’язково додати овочі, оскільки завдяки клітковині шлунково-кишковий тракт відчуватиме себе чудово. Не варто забувати, що вночі у нас активно виробляється гормон соматотропін (у дітей він відповідає за зростання, у дорослих — за обмін речовин). І від того, що ми з’їмо на вечерю, залежить, як буде працювати наш організм наступного дня. А якщо ввечері ми бавимо себе десертами, то інсулін буде блокувати синтез соматотропіну. Нехай вечеря буде легкою: моцарела з томатами, запечена риба з великою кількістю зелені, всілякі салати зі свіжих овочів, у них дуже багато вітамінів групи В, вітамінів С, К. Не забувайте пити багато рідини (35-40 мл на 1 кг маси тіла) — трав’яні чаї, воду.
Ввечері варто обережно ставитися до фруктів. Усім здається, що фрукти — це джерело великої кількості вітамінів, однак, це ще й досить велике джерело фруктози. Згідно з генетикою людини, протягом доби у організмі може засвоїтися 20-25 г фруктози (3-4 яблука, апельсина, невелика кількість ягід). Багато людей цього не знають, тому зловживають фруктами — отримують нетравлення, здуття, газоутворення, аутоімунні реакції організму і проблеми з шлунково-кишковим трактом. І, звичайно, фруктоза активно відкладається у нас у вигляді жирових запасів у області живота і стегон.
Краща мотивація
І нарешті, найкраща порада для жінки — це ставати гарнішою і стрункішою. Не намагайтеся “заїдати” солодощами будь-яку свою невдачу. Закохайтеся! Закохайтеся у чоловіка, у свою справу! Зрештою, закохайтеся у себе! Коли ми закохані, тоді для свого об’єкта кохання ми можемо зробити багато, ми хочемо бути максимально щасливими!
Коли ви це усвідомлюєте, вас настільки наповнює почуттями, що ви точно не будете шкодити своєму об’єкту кохання. А якщо ви знаєте, що цукор, десерти, алкоголь, нікотин шкодять об’єкту, то ви не будете це використовувати у своєму способі життя. Замініть торти на масаж, солодощі на тренування, замість нікотину і алкоголю порадуйте себе новою сукнею. Витратьте гроші на те, щоб зробити щось приємне для себе і коханої людини.