Цікаве

Як пережити розставання: поради психолога

У стосунках не все і не завжди буває гладко і люди розлучаються. Але от не завжди почуття можуть також швидко випаруватися і відпустити. Що важливо зробити, щоб забути свого колишнього партнера, знає психолог Олександр Шахов, який дає чотири корисні поради, розповідає 1News.

Думати дорівнює відчувати: не намагайтеся керувати емоціями безпосередньо – це марно. Як кучер управляє кіньми за допомогою віжок, так і почуттями ми управляємо за допомогою думок.

Тобто, продовжувати думати про людину – значить продовжувати відчувати. Народна мудрість “З очей геть, із серця геть” вимагає пояснення: “з очей геть” означає перестати не тільки бачити його буквально очима, а й “бачити” його в голові – представляти, згадувати.

Тут психолог радить аналізувати, адже ви нескінченно прокручуєте кінофільм в голові, в якому згадуєте моменти минулого, мрії про те, як було б по-іншому. Продовжуючи робити це, ви самі себе колете кинджалом прямо в серце.

Як припинити думати про колишнього партнера

Прийміть для себе рішення йти далі. Це перша, і найголовніша причина, чому ви все ще в минулому – ви не вирішили йти далі, ви все ще тішите себе надією, що “може щось зміниться, а раптом він побачить, як довго і як сильно я його чекаю і запалиться до мене любов’ю?”.

Хибна надія, ілюзія, самообман – ось причина ваших страждань.

Коли щастя здавалося таким близьким, таким можливим, то дуже складно відмовитися від спроб дотягнутися до нього. Це така гра мозку.

До того ж, у нас є внутрішня мавпа – наша підсвідомість. Вона потрапляє в пастку думок і деякі люди продовжують стояти роками з затиснутим в кулаці крупицях щастя, якими не можуть скористатися. На додаток до цього є емоційна залежність.

Як забути колишнього партнера: чотири поради

  1. Прийняти рішення позбутися минулого вантажу.
  2. Встановити зв’язок з підсвідомістю.
  3. Прожити емоції, які ви собі не дозволяли.
  4. Закрити гештальт – залишити спогади в минулому.

Джерело: психолог Олександр Шахов на своїй сторінці в Instagram

Останні новини

Back to top button