Цікаве

Як пережити карантин і не збанкрутувати: 5 ефективних порад

Весь світ і Україна зокрема борються з коронавірусом, через який ми до 24 квітня сидимо на карантині. Це досить тривожний час, адже багато хто зараз вимушено не працює, а що буде з економікою після закінчення карантину – теж не ясно.

Вашій увазі 1News пропонує п’ять фінансових порад, щоб вижити на карантині і не збанкрутувати.

1. Проаналізуйте базові потреби

Для початку вам потрібно провести аналіз ваших базових потреб і зрозуміти, що для вас зараз життєво необхідно, а від чого можна поки відмовитися. Наприклад, продукти, медикаменти та оренда житла – це необхідність, а ось нова сукня або пальто – почекають.

2. Не робіть емоційних і великих покупок

Слідуючи з попереднього пункту, необхідно розуміти, що робити спонтанні і великі покупки зараз точно не варто. Тому що “лікування” стресу новими туфлями або дорогими годинниками потім введе в ще більшу тугу через витрачену велику суму грошей. Важливо усвідомити, що зараз ваша фінансова ситуація нестабільна, а велика покупка точно виб’є з колії ще більше.

3. Не чіпайте кредитку

Зараз вам необхідно навчитися обходиться без боргів. Тому, розрахувавши необхідні витрати на базові потреби, намагайтеся розбити ваші заощадження так, щоб вам їх вистачило. Занурюватися в борги зараз небезпечно через те, що ви не знаєте, як йтимуть справи по закінченню карантину, тому краще відразу розраховувати тільки на те, що у вас є.

4. Готуйте самі їжу

Доставка їжі – це не тільки зручно, швидко, а ще й є підтримкою своїх улюблених закладів, які опинилися у скрутному становищі. Але якщо у вас самих з’являться проблеми з грошима, тоді ви не тільки не зможете їм допомогти, а й ще більше погіршити своє фінансове становище. Намагайтеся купувати продукти і готувати їжу вдома самостійно, це точно буде дешевше.

5. Подумайте, як ви можете заробити

Крім того, що вам потрібно розібратися, на чому зараз можна заощадити, важливо ще і знайти спосіб, де можна заробити додаткові гроші. Крім того, що можна пошукати відповідний варіант на сайтах з працевлаштування, ви ще можете безпосередньо звертатися до потенційних роботодавців і пропонувати свої послуги.

 

Джерело: Сьогодні

Back to top button