Цікаве

Як нарешті вивчити англійську: поради ведучої travel-шоу

Ведуча шоу “Середземноморський check-in” на каналі НЛО TV Альона Мороз часто використовує англійську в розмовній мові. Адже як ще можна порозумітися з місцевими за кордоном, коли не знаєш їхньої рідної мови? Втім, англійська вже давно вийшла за рамки мови, яка потрібна тільки для подорожей. Сьогодні високий рівень знання англійської дозволяє знайти хорошу роботу і максимально розширити коло знайомств – адже це мова всього світу.

Телеведуча поділилася секретами вивчення іноземної мови, найкращим способом мотивації для її запам’ятовування і розповіла, чому подорож зі знанням англійської та без неї – це принципово різні подорожі, повідомляє 1News.

Альоно, який у вас рівень англійської?

Самій давно цікаво, який у мене рівень! Ніколи не здавала ніяких профільних тестів, типу IELTS, TOEFL, KET. Я вільно спілкуюся і розумію англійську мову, але ось письмо і граматика – це явно не мої сильні сторони.

З нового року багато хто починає “життя з чистого аркуша”. І пункт “вивчити англійську” у більшості на першому місці. Ви вірите в чудодійну силу таких списків і мотивацій?

Ні. Але я вірю в таргетовану рекламу шкіл англійської, які можуть правильним повідомленням підштовхнути того, хто давно відкладав навчання. А ще більше я вірю в силу реальної потреби в мові. Коли вчать “для себе”, як правило, виходить не дуже результативно. Як тільки припече потреба – ось тут з’являється реальна мотивація!

Фото: архів Альони Мороз

Наскільки важливим є знання англійської для подорожей?

Дивлячись для яких. У all inclusive лежати на пляжі можна і без англійської. В автобусний тур з гідом – теж. Без знання англійської можна подорожувати. Мова жестів і Google-перекладач завжди рятують, так що “не знаю мови” – не аргумент, щоб сидіти вдома. Загалом, подорож з англійською й без – це дві різні подорожі. У другому випадку ви втрачаєте половину вражень.

Чи були у вас випадки, коли за кордоном люди абсолютно не розуміли англійську? Як ви виходили з ситуації?

У Марокко, Тунісі і майже у всіх країнах Латинської Америки не говорили англійською. Але коли є доступ до інтернету, фрази, необхідні для виживання, можна швидко нагуглити. Так що, якщо не знаєте мови – купуйте місцеву SIM-карту для доступу в інтернет або завантажуйте оффлайн програми-перекладачі.

Фото: архів Альони Мороз

Хоча перед зйомками “Латиноамериканського Check-in” режисер все одно поставив мені завдання вчити іспанську, щоб я могла бути корисна команді. За три місяці я освоїла ази, і цього вистачило для базової комунікації і розрулювання всіх адміністративних питань.

У вас були ситуації, коли знання англійської виручало в екстрених ситуаціях за кордоном?

Неодноразово вдавалося згладити назріваючий конфлікт або врегулювати проблеми з поліцією. А ще вийшло повернути конфіскований дрон в Аргентині.

Порадьте, який метод вивчення англійської найефективніший на твій погляд?

Я прихильник запам’ятовування цілих фраз, а не слів. Тоді, в потрібний момент, у тебе вискочить репліка цілком і не доведеться, як по ниточці, стягувати речення. Знаєте, коли людина під час розмови збирає “I” – пауза. Пошук наступного слова в голові. “Would” – пауза, і так далі. Це біль багатьох людей, які знають багато слів, а говорити так і не можуть.

Фото: архів Альони Мороз

Методика запам’ятовування фраз дуже зайшла мені при вивченні іспанської, тому, якщо б довелося вчити англійську заново, то я б обов’язково використовувала цей трюк. Ну, і головне: з певного рівня потрібно оточення носіїв. Виїхати до Америки чи до Британії хоча б на півроку і не спілкуватися там “з нашими”.

Як подолати бар’єр страху і заговорити англійською: в мовних групах або з носієм мови?

Носій – добре розрекламований маркетинговий хід і не вирішує будь-яке завдання краще українських викладачів. Вміти “говорити мовою” і вміти “цьому навчити” – не одне й те саме. Спробуйте зараз якогось іноземця навчити російської або української, і відразу зрозумієте, про що я. Висновок: коли людина тільки починає вивчати мову, якісніше допоможе подолати мовний бар’єр професійний tutor / викладач, незалежно від того, носій він або місцевий.

Ви вірите в те, що є люди з талантом до вивчення іноземної мови і без нього? Або це зручне виправдання для ледачих людей?

Я вірю, що здібності до вивчення мов у людей різні. Але я так само вірю, що будь-яка людина може вивчити іноземну мову. Просто комусь для цього потрібно більше сил, часу і обважнювачів. Наприклад, забрати у людини все оточення, з ким він може поговорити звичною мовою, і надовго помістити його в світ носіїв.

Фото: архів Альони Мороз

Існує два великих табори в підході до вивчення іноземної мови: в групах та індивідуально. Який варіант більш ефективний на ваш погляд?

Немає універсального рецепту, як і в спорті. Для людей різних психотипів спрацює різний підхід, так що важливо пробувати. Мені більше підходить групове навчання, але це не робить його ефективнішим.

Які популярні способи вивчення англійської точно не працюють на практиці?

Я б не вживала слово “ТОЧНО”, але ось “МАЛО” спрацьовує улюблена багатьма порада, – дивитися фільми англійською. Сам по собі перегляд дає мало прикладної користі. Паралельно з цим потрібно робити ще щось. Як мінімум, ставити на паузу і намагатися вголос кілька разів повторити сказану фразу такою же інтонацією, як це робить актор. Так до вас хоча б буде потрохи прилипати акцент.

Чому радите ви вчити англійську всім і кожному, незалежно від частоти подорожей й потреби її використання в роботі?

По-перше, це розвиває мозок. По-друге, це ваш план Б. Можливо, сьогодні ви не збираєтеся міняти роботу або країну проживання. Але життя може кардинально змінитися, і з англійською у вас в рази більше можливостей і варіантів.

Ваша найкраща мотивація для вивчення англійської

Здатність блиснути інтелектом в будь-якому товаристві, в будь-якій країні.

Джерело: Сьогодні

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close