Цікаве

Визначено вік, коли їжа позбавить від поганого настрою

Їжа здатна впливати на настрій людини, на її психологічний стан. Американські вчені стверджують, що цей вплив продуктів може змінюватися – в різному віці організм людини буде реагувати на ту ж їжу інакше.

Регулярне споживання м’яса призводить до вироблення серотоніну і дофаміну, що поліпшують настрій. Молоді люди до 30 років, які брали участь в експерименті, відчували себе дійсно гірше, якщо їли м’ясо рідше трьох разів на тиждень.

Однак на добровольців старше 30 років подібний вплив чинили інші продукти. Фрукти з високим вмістом антиоксидантів сприятливо впливали на психічний стан людини.

Професор Бінгемтонського університету Лана Бегдач пояснила, що це пов’язано зі збільшенням утворення вільних радикалів (окислювачів) в мозку з часом, тому в певному віці потреба в антиоксидантах зростає.

Молодим людям рекомендують збільшити споживання білка, оскільки це поживна речовина легко розщеплюється на амінокислоти, які сприяють утворенню дофаміну. Крім того, регулярна фізична активність має такий же ефект.

Дорослим людям корисно їсти багаті антиоксидантами овочі та фрукти, оскільки вони зменшують рівень стресу. Вчені також радять уникати кофеїну і зайвого цукру.

Джерело https://glamour.kyiv.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × 5 =

Back to top button