Цікаве

Визначено групу крові, яка захищає від зараження на коронавірус

Люди з типом крові О (I група) генетично більш захищені від можливості заразитися коронавірусом (COVID-19), інформує 1NEWS з посиланням на ukrhealth.net.

До такого висновку прийшли вчені з приватною медичною компанії 23andMe, яка вивчила дані більше 750 тисяч осіб.

“Попередні дані генетичного дослідження COVID-19, мабуть, дають більше доказів важливості групи крові людини – визначається геном ABO – для відмінностей в сприйнятливості до вірусу”, – йдеться в повідомленні.

У дослідженні сказано, що людина з 1-ю групою крові має на 9-18% менше шансів отримати позитивний результат на COVID-19 в порівнянні з іншими групами крові.

“Ці дані вірні, якщо врахувати вік, стать, індекс маси тіла, етнічну приналежність і супутні захворювання”, – відзначили вчені.

Відзначається, що це лише попередні напрацювання вчених. Ще належить точніше визначити, як група крові людини може грати роль в сприйнятливості до вірусів

“Ми не єдина група, яка вивчає це, і в кінцевому підсумку науковому співтовариству, можливо, буде потрібно об’єднати свої ресурси для реального вирішення питань, що стосуються зв’язків між генетикою і COVID-19”, – відзначили дослідники.

 

 

 

Останні новини

Back to top button