Цікаве

Виявлена нова потенційна стратегія лікування інсульту

Дослідження, проведені в центрі передового досвіду нейробіології LSU Health в Новому Орлеані, показують, що комбінація запатентованих ліків LSU Health і обраних похідних DHA більш ефективна для захисту клітин мозку і прискорення відновлення після інсульту, ніж одні ліки.

Під час ішемічного інсульту, сигнали отримують з крові, що прибувають білі клітини і первинні мозкові імунні клітини, званих мікрогліями, що причина нейрозапалення призводить до накопичення хімічних речовин , які завдають шкоди мозку. Фактор активації тромбоцитів (PAF) накопичується, і інгібування цього процесу відіграє вирішальну роль у виживанні нейронів. Більш ранні дослідження також показали, що крім своїх протизапальних властивостей, DHA, незамінна жирна кислота омега-3, стимулює вироблення нейропротектину D1 (NPD1), молекули, яка захищає клітини мозку і сприяє їх виживанню. Одним з факторів, що ускладнюють розробку нейропротективних стратегій при інсульті, є множинні шляхи і події, які відбуваються в мозку під час інсульту, до якого вдавалися в основному монотерапевтичні агенти, які в більшості випадків були безуспішними.

Оскільки жодна терапія не довела свою ефективність при лікуванні складного інсульту, команда прагнула до двох різних подій-блокування рецепторів прозапального фактора активації тромбоцитів (PAF-R) і активації шляхів виживання клітин. Вони виявили, що лікування LAU-0901, синтетичною молекулою, виявленою в лабораторії Базана, яка блокує прозапальний фактор активації тромбоцитів, плюс npd1, що запускається аспірином (AT-NPD1), зменшив розмір пошкодженої області в головному мозку, ініціював відновлення механізми і помітно покращене відновлення поведінки.

Загальні обсяги ураження були зменшені за допомогою LAU-0901 плюс NPD1 на 62% і LAU-0901 плюс AT-NPD1 на 90%. Комбіноване лікування з використанням LAU-0901 плюс AT-NPD1 покращило поведінкові показники до 54% на третій день. LAU – 0901 і LAU-0901 плюс DHA знижували вироблення 12-гідроксиейкозатетраеновой кислоти, прозапального медіатора.

“Ми виявили, що ці нові молекули сприяють виживанню нервових клітин, володіючи важливою протизапальною активністю”,-пояснює д-р Людмила Бєляєва, другий автор дослідження. “Ця комбінаторна терапія може бути перспективною для майбутніх терапевтичних розробок проти ішемічного інсульту”.

Близько 87% всіх інсультів – це ішемічні інсульти, при яких кровотік до мозку блокується. Інсульт знижує рухливість більш ніж у половини тих, хто вижив після інсульту у віці 65 років і старше.

Джерело glamour.kyiv.ua

Back to top button