Цікаве

Встановлено причини вимирання древніх людей

Як відомо, з усіх видів стародавнього людини, адаптуватися до кліматичних змін і вижити вдалося лише «Людині розумній» або Homo sapiens, пише 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Про причини такого стану справ розповіли італійські дослідники, що опублікували результати своєї наукової роботи на сторінках видання One Earth.

Прийнято вважати, що спочатку існувало не менше шести видів стародавніх людей роду Homo, проте дожити до нинішніх часів вдалося тільки одному з них. Щоб з’ясувати, з чим саме пов’язане повне зникнення інших видів, антропологи з Італії створили комплексну модель, в рамках якої об’єднали відомі кліматичні дані з археологічними знахідками.

«Як показали отримані нами результати, незважаючи на технічні інновації, в тому числі оволодіння вогнем і створення більш досконалих знарядь праці і більш відповідного одягу, а також формування досить складних соціальних зв’язків з Homo sapiens, древнім видам так і не вдалося пережити динамічні зміни клімату. Вони старалися, зуміли дістатися до найбільш теплих місць, однак клімат невблаганно змінювався і ставав все холодніше, а тому цих зусиль виявилося замало», – підкреслюють автори дослідження.

У своїй роботі вчені скористалися емуляцією клімату тієї епохи у високій роздільній здатності за період в 5 мільйонів років, об’єднавши її з величезною базою даних, що включає в себе скам’янілості, знайдені на території більш ніж 2,7 тисячі археологічних пам’яток.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close