Цікаве

Всесвіт може зникнути у будь-який момент – вчені

Професійний астроном з США Кеті Мак попередила – смерть Всесвіту, тобто повне його зникнення, може статися в будь-який момент, інформує 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Однак панікувати через це не варто, підкреслила науковий співробітник Університету штату Північна Кароліна, адже розуміння того, що людина не в силах нічого змінити, має звільняти її від прагнення брати участь у «порятунку» Землі.

Кеті Мак багато уваги в науковій діяльності приділяє процесам, пов’язаним з відчуттям людиною її тісного зв’язку з космосом. Астрофізик поділилася своїми роздумами з цього приводу в книзі під назвою «Кінець всього». У ній учений відзначає: повсякденне життя більшості людей ніяк не пов’язане з тим, що відбувається в космічному просторі, оскільки кожен зайнятий вирішенням своїх насущних завдань. Однак це неправильно, вважає Кеті Мак, так як людині слід усвідомити ту високу ступінь зв’язку із Всесвітом, який може зникнути і в результаті теплової смерті, і в процесі вакуумного розпаду, і від будь-якого іншого теоретичного способу, на сьогоднішній день не відомого науці.

Астроном Кеті Мак схильна розглядати смерть Всесвіту як результат якогось Великого вибуху, після якого розірвуться на частини зірки, планети, галактики і весь космічний простір. Але можливі й інші сценарії кінця світу.

Чимало фізиків вважає, що криза в космосі, в кінці кінців, все ж відбудеться, адже Всесвіт прискорюється з розширенням, і він вічно тривати не може. Згідно з розрахунками дослідників, в результаті з’явиться абсолютно новий стан простору, і він спровокує теплову смерть, коли в космосі встановиться абсолютно однорідна температура.

В результаті вибуху зірок і випаровування чорних дір енергія не зможе більше переходити з одного місця в інше, перестане мати значення і час. При будь-якому варіанті смерті Всесвіту можливо таке явище, як розпад вакууму, що відбувається зі швидкістю світла і руйнує все на своєму шляху.

Запобігти даній події людині не під силу, а тому йому слід змиритися з тим, що в майбутньому чекає і її, і весь інший космічний простір, констатують вчені.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close