Цікаве

Всередині дитячої мумії вчені виявили незвичайний артефакт

Люди постійно прагнуть дізнатися щось нове про те, що було раніше і застосовують для цього все більш нові і витончені технології. І не дарма. Ось і недавно вчені використовували атомний прискорювач частинок, щоб досліджувати єгипетську мумію, вік якої становить майже 2000 років, і знайшли дивний амулет, повідомляє 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Саму мумію знайшли більше століття тому, коли в 1910 році проводилися розкопки в північній частині Єгипту. Її довжина – всього лише 94 сантиметри, що говорить про те, що людина була дитиною. А потім виявилося, що йому було всього 5 років.

Обстежили мумію спочатку за допомогою лазерного сканування, а потім потужним рентгенівським апаратом. За допомогою цих технологій їм вдалося розпізнати всі матеріали, що знаходяться в мумії.

Найнесподіванішим став невеликий артефакт, довжина якого склала всього 7 мм. Після його окремого аналізу з’ясувалося, що він складається з мінералу, який називається кальцит. Дуже цікаво, що він знаходиться в тому місці, де зазвичай розрізали живіт людини для видалення внутрішніх органів, тобто, прямо животі.

Вчені припускають, що артефакт був таким собі амулетом і помістили його саме в це місце не випадково. Таким чином він захищав людину від злих сил.

 

 

Back to top button