Цікаве

Вражаючі фото секретного об’єкта у Чорнобилі

Українські туристи-екстремали показали в мережі унікальні фотографії радянської загоризонтної радіолокаційної станції (ЗГРЛС) “Дуга”, розташованої в секретному містечку “Чорнобиль-2” неподалік від міста Чорнобиль та чорнобильської АЕС.

Туристи показали вражаючі фото секретного об'єкта у Чорнобилі

Унікальний пам’ятник холодній війні, колись секретний об’єкт, створений у 1985 році для раннього виявлення міжконтинентальних балістичних ракет, зберігся у Чорнобильській зоні відчуження і є єдиним подібним на території колишнього СРСР (всього таких системи було три), передає 1News.

“ЗГРЛС “Дуга-1” — ядерний щит. Чорнобиль-2. Для збільшення дальності виявлення балістичних ракет в СРСР проводилися роботи зі створення загоризонтних РЛС. У 1946 році конструктором М. Кабановим вперше у світі запропонована ідея раннього (загоризонтного) виявлення літаків у короткохвильовому діапазоні хвиль на віддалі до 3000 кілометрів. Надалі робота проводилася НДР “Віяло”, яка завершилася у 1949 році. Через кілька років роботи в цьому напрямку були продовжені і був побудований макетний зразок загоризонтного радіолокатора, який здійснював стеження з дальності 2500 км за пусками ракет з Байконура”.

“У 1970 році поблизу міста Миколаїв (Україна) був створений дослідний зразок загоризонтної РЛС — випробувальний вузол “Дуга” з РЛС “Дуга”, яка була розроблена під керівництвом Головного конструктора НДІ ДАР Ф. Кузьміна. Вузол був успішно випробуваний при визначенні моменту старту вітчизняних БР з районів Далекого Сходу і акваторії Тихого океану з полігону на Новій Землі. Позитивні результати випробувань були отримані в умовах середньоширотної траси і відносно спокійної іоносфери. Загоризонтна радіолокаційна станція, або ЗГ РЛС, відстежує міжконтинентальні балістичні ракети за їхнім стартовим смолоскипом і працює на основі відбиття радіосигналу від іоносфери, тому одержала назву ЗГ РЛС просторової хвилі”.

“Станція розпочала роботу 7 листопада 1971 року. Приймальна антена має висоту 135 м, ширину 300 м і оснащена 330 вібраторами, розміром близько 15 метрів кожен. Передавальна антена мала ширину 210 метрів і висоту 85 метрів. Стаціонарний комплекс, крім того, включає 26 передавачів, кожен розміром із двоповерховий будинок, які збиралися Дніпропетровським машинобудівним заводом. Станція забезпечувала охоплення повітряного простору Китаю”.

“Надалі були побудовані ще дві загорізонтні РЛС такого типу: в районах Чорнобиля і Комсомольска-на-Амурі. Ці станції мали надійно здійснювати виявлення групового і масового старту ракет з території США”.

“Будівництво станції під Чорнобилем (Черніговом) на вузлі “Дуга-1” було завершене у 1985 році і вона увійшла до складу системи ППО країни. Будівництво станції поблизу Чорнобильської АЕС пояснювалося її високою енергоємністю. Спочатку радар вузла радіолокації, часто званий “Чорнобиль-2″, працював на частотах між 3.26 та 17.54 Мгц. З початком роботи станції її передавач почав блокувати частоти зв’язку і частоти, призначені для роботи авіації. Згодом радар був модифікований так, що став пропускати ці частоти, переміщаючи свій сектор виявлення”.

Джерело: Another Kiev у Facebook

Останні новини

Back to top button