Цікаве

Вперше в історії вчені змогли омолодити людські клітини

Було проведено низку експериментів з ядерного перепрограмування клітин, що повертають їх до віку ембріональної клітини, передає 1NEWS з посиланням на Свідок.

Омолоджений матеріал засвоював поживні речовини та позбувався клітинного сміття, повідомляється в журналі Nature. Було проведено низку експериментів з ядерного перепрограмування клітин, що повертають їх до віку ембріональної клітини. За допомогою спеціальної РНК вони змушували клітку виробляти фактори Яманака — спеціальні білки, які відіграють важливу роль у формуванні ембріональних клітин.

Дані досліджень показали, що перепрограмування може поліпшити вікові ознаки, включаючи відновлення епігенетичного годинника, зменшення запального профілю в хондроцитах і відновлення молодої регенераторної відповіді на людські м’язові стовбурові клітини, які старіють.

Фахівцям було важливо видалити клітинне сміття з ДНК, але не допустити трансформації дослідного матеріалу у плюрипотентну стовбурову клітину. З’ясувалося, що клітини дійсно помолодшали, за багатьма ознаками вони відрізнялися від молодших аналогів. У першу чергу змінилася картина експресії генів — найбільш шкідливі ділянки ДНК у молодості стримуються контролювальними системами, але з віком ці системи слабшають.

Використання факторів Яманака дозволило фактично повернути цей процес назад. Раніше американські вчені дізналися вік, при якому з’являються перші ознаки погіршення роботи мозку, а також назвали спосіб уповільнення цього процесу.

 

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button