Цікаве

Вперше людське серце надрукували на 3D-принтері

Це може стати проривом у боротьбі з серцево-судинними захворюваннями та розширити можливості трансплантації

Групі ізраїльських науковців вдалося вперше надрукувати на 3D-принтері серце з людської тканини.
Це може стати проривом у боротьбі з серцево-судинними захворюваннями та розширити можливості трансплантації, повідомляє 1NEWS.

 

Як зазначається, про таке досягнення повідомила група ізраїльських дослідників з Університету Тель-Авіва.

За словами керівника групи вчених Таля Двіра, це досягнення може спричинити справжній прорив у боротьбі з серцево-судинними захворюваннями.

Крім того, дослідники сподіваються, що завдяки новій технології вдасться значно зменшити ризик того, що організм сприйматиме трансплантоване серце як чужорідний орган.

Хоч надрукувати прототип людського серця на 3D-принтері вдавалося й раніше, однак тодішні прототипи не мали “клітин та кров’яних судин”, запевняють науковці. Нині революційним стало й те, що матеріал для 3D-друку походив від самого пацієнта, чого досі не було.

Представлений у медичній лабораторії Університету Тель-Авіва 3D-надрукований прототип людського серця завбільшки з вишню, але має судини й шлуночки. Утім, прототип цей нерухомий, тобто не пульсує взагалі.

Хоч ізраїльські вчені й розглядають 3D-друк як “багатонадійний спосіб” випуску здорових людських органів, утім ще потрібно подолати “багато труднощів”, визнають дослідники.

Джерело: Укрінформ

Back to top button