Цікаве

Вогні нічного міста: Житомир може стати повністю зі світлодіодним освітленням

У наступному році Житомир має намір збільшити кількість вуличних LED- світильників до 8600 і стати першим містом у Європі, яке повністю перейде на світлодіодне зовнішнє освітлення. Передає 1News з посиланням на МИГ.

“Житомир на сьогодні є одним із лідерів по впровадженню енергоефективних заходів у всіх сферах міського господарства та по переходу до відновлюваної енергетики”, – розповів міський голова Житомира Сергій Сухомлин.

У минулому році Житомир, виділивши з власного бюджету 18 мільйонів гривень і скориставшися коштами Держфонду регіонального розвитку, довів цифру LED-світильників на вулицях до 5200. У наступному році він має намір побити рекорд, встановивши 8600 таких світильників, і стати першим містом у Європі, яке може похвалитися повністю світлодіодним вуличним освітленням.

“Місто активно використовує можливості, які надаються міжнародними донорськими організаціями, і самостійно налагоджує контакти з інвесторами, – наголосив мер. – Так, українсько-шведська фірма займається зведенням в Житомирі трьох малих гідроелектростанцій. Словенія на базі житомирського комунального підприємства вкладає дев’ять мільйонів євро в будівництво сонячної електростанції. За допомогою Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО [Данія, Ісландія, Норвегія, Швеція, Фінляндія] і Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля Е5Р утеплюються школи, лікарні і дитячі сади. Швейцарія надає Житомиру більше десяти мільйонів швейцарських франків на реконструкцію котелень, заміну труб, будівництво ТЕЦ на біопаливі і встановлення більше сотні індивідуальних теплових пунктів [ІТП]. На гроші від Європейського банку реконструкції та розвитку [ЄБРР] і Фонду Е5Р буде побудована ще одна ТЕЦ і встановлено 75 ІТП”, – підсумував мер Житомира.

Новини за змістом

Загрузка...
Загрузка...

Вас це може зацікавити

Close
Close