Цікаве

Внутрішні біоритми людини впливають на метаболізм

Нове дослідження, проведене вченими Медичної школи Перельмана при Пенсільванському університеті, показує, як внутрішні біоритми впливають на метаболізм людини, інформує 1NEWS.

“Внутрішній годинник в мозку синхронізує годинник в периферичних тканинах, і зміщення цієї системи пов’язано з метаболічної дисфункцією”, – розповідає доктор Мітчел Лазар, старший автор дослідження. “Але як середовище і генетичні фактори контролюють годинник в периферичної тканини і чи існує зв’язок між годинами в клітинах різних типів, в значній мірі невідомо”.

Команда Лазара створила нову модель миші, яка може специфічно руйнувати внутрішній годинник в гепатоцитах, головному типі клітин в печінці, відповідальних за метаболізм. В результаті цього порушення дослідники спостерігали накопичення тригліцеридів у крові, які збільшують ризик серцевих захворювань, діабету і інсульту. Ці результати вказують на важливість роботи внутрішнього годинника в периферичної тканини печінки для підтримки метаболічного гомеостазу. Дивно, але метаболізм інших типів клітин в печінці також був перепрограмований, коли баланс гепатоцитів порушувався.

Лазар сподівається, що краще розуміння того, як їжа впливає на внутрішні ритми організму, може привести до створення оптимізованої дієти, яка потенційно стане терапією для пацієнтів з порушеним обміном речовин.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close