Власники великих квартир залишаться без субсидії: коментар міністерства
Субсидія в Україні дістанеться не кожному, хто подав заяву. Призначення цієї пільги залежить від критеріїв, що стосуються матеріального добробуту одержувача. Найголовнішим є – площа житла.
Так, на сайті Мінсоцполітики нагадали, кому субсидія не нарахується через велику площу нерухомості.
Є певні норми житла, на які призначається субсидія.
«Норма житла, на яку призначається субсидія, на домогосподарство з людини становить майже 49 кв. м., і 13,65-на кожну наступну людину. Тобто, на сім’ю з трьох осіб – близько 75 кв. у минулий опалювальний період в Україні було близько 450 тис. домогосподарств, які отримують субсидію на понаднормову площу», – сказано на сайті.
Постановою, яка регламентує призначення житлових субсидій, визначено, що субсидія на понаднормову площу поширюється тільки в одному випадку – якщо до складу домогосподарства входять непрацюючі непрацездатні особи (особи з інвалідністю, пенсіонери, діти).
У таких випадках субсидії на понаднормову площу, як і в попередні опалювальні періоди, будуть нараховані автоматично на підставі інформації про склад домогосподарства та Про соціальний статус його членів.
Коли вам відмовлять у субсидії
- площа квартири перевищує 130 кв. м,
- площа будинку понад 230 кв. м.
При призначенні субсидій не враховуються житлові приміщення, що знаходяться у спільній частковій або спільній власності, або розташовані в сільській місцевості та отримані у спадок.
В той же час, існують винятки в призначенні субсидій власникам кількох житлових помешкань.
«Виняток буде зроблено лише тим, хто має кілька житлових приміщень у сільській місцевості, з огляду на їхню низьку вартість і неліквідність (як правило, це успадковане майно)», – говориться у коментарі.
Окрім того, в міністерстві нагадали, що працездатні особи, котрі більше 60 днів відсутні за місцем реєстрації й не декларують своїх доходів, втрачають права на субсидію. Тож треба або задекларувати доходи, або змінити склад домогосподарства, інакше кажучи, місце реєстрації. На це, відповідно до закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», дається 30 днів.
Але якщо людина працює за кордоном й офіційно сплачує там податки, лікується чи доглядає за дитиною, то малозабезпечені члени її домогосподарства в Україні мають право на субсидію.
За матеріалами РБК-Україна