УкраїнаЦікаве

Віце-прем’єр: Українці втрачають понад 60% газу, вартість якого все одно оплачують

Для повноцінного опалення домівок українцям повністю вистачить вісім мільярдів кубометрів газу на рік. Однак через неякісну теплосистему у нас втрачається близько 60 % палива. Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив віце-прем’єр-міністр України, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, повідомляє 1News.

Як зазначив віце-прем’єр, із 18,6 мільярда кубометрів газу, що постачається на потреби житлово-комунальних господарств, 2,4 втрачають у системі теплопостачання і ще 9 – безпосередньо у будинках. Тоді як за призначенням – на опалення квартир –доходить лише 7,2 мільярда кубометрів. «Тобто загалом українці втрачають понад 60% газу, вартість якого все одно оплачують», – додав він.

«Для ефективного проведення опалення у житловому секторі і щоб досягти комфортної двадцятиградусної температури, достатньо вісім мільярдів кубів газу. Однак, якщо подивитись на Польщу, Австрію чи Німеччину, аби досягти такого ефекту, вони здійснювали відповідні капіталовкладення протягом семи чи навіть п’ятнадцяти років», – розповів Зубко.

«Ми уже маємо досить багато проектів по всій країні, за допомогою яких вдалось зменшити споживання газу на 75 відсотків. Це все – за рахунок термосанації будинків… Сьогодні існує програма компенсації на «теплі» кредити у розмірі 40%. До того ж державні програми дофінансовують і муніципальні. Наприклад, Львів ще й компенсує відсотки за кредитами», – наголосив міністр.

Back to top button