Віра, Надія, Любов та матір їх Софія 2021: дата та історія дня
Святі Віра, Надія, Любов та Софія щорічно шануються православною церквою наприкінці вересня. Цей день присвячений зовсім юним християнським мученицям і їх матері, які за свою віру прийняли страшні тортури.
Що це за свято, коли відзначається День Віри, Надії, Любові та Софії у 2021 році , яка його історія та значення, розповідає 1News.
Віра, Надія, Любов та матір їх Софія: коли відзначається
Щорічно це церковне свято відзначається 30 вересня . У 2021 році воно випадає на четвер, будній день.
Тож у цей день не забудьте привітати всіх своїх знайомих жінок з такими красивими іменами. Кожна Віра, Надія, Любов, Софія прийматимуть привітання з іменинами.
Віра, Надія, Любов та Софія: історія свята
Насправді в основі свята лежать не радісні, а дуже трагічні події .
Три дівчинки Пістіс, Елпіс і Агапе , названі на честь трьох християнських чеснот, народилися і жили в Італії у ІІ столітті. У перекладі з грецької на старослов’янську їх імена означають Віра, Надія і Любов відповідно.
Їхня мати, Софія, залишилася вдовою і була праведною християнкою. Вона виховувала дочок у скромності і християнському благочесті , сім’я відкрито сповідувала віру в Христа, незважаючи на гоніння на християн того часу.
Одного разу про це довідався імператор Адріан і велів привести всіх чотирьох до Риму. Перед ним постали мати з трьома дітьми. На той момент Вірі було 12 років, Надії – 10, а Любові – лише 9 років.
Спочатку владика спробував збити християнок з праведного шляху і змусити поклонитися богині Діані. За це він обіцяв свою милість і подарунки, а коли це не подіяло, став їм погрожувати. Але дівчата не відступилися від своєї віри в Христа.
Тоді жорстокий Адріан піддав дочок Софії страшним тортурам , а потім стратив їх на очах у нещасної матері. Убита горем Софія поховала дочок і через три дні померла на їхній могилі.
У народі свято здавна прозвали Всесвітні бабські іменини . Святим мученицям Вірі, Надії, Любові та матері їх Софії молилися про здоров’я для дітей і матерів, про позбавлення від жіночих захворювань і благополучне зачаття дитини.
До наших днів дійшла цікава традиція : якщо в цей день жінки щиро і голосно поплачуть вранці, це вбереже їхній будинок і сім’ю від біди і хвороб.
Джерело: Сьогодні