Цікаве

Відсутність апетиту: при яких хворобах не хочеться їсти

У більшості випадків відсутність почуття голоду – це лише наслідки стресу, перевтоми або перенесеної вірусної інфекції (ГРВІ). Але з такою скаргою необхідно звернутися до лікаря і пройти обстеження – зробити аналізи (ОАК і ОАМ), УЗД органів черевної порожнини, нирок і щитовидної залози, бажано ще й езофагогастродуоденоскопію (ЕГДС). Це необхідно для того, щоб виключити серйозні захворювання, розповідає 1News.

Симптом онкології

Найтривожніше, що відсутність апетиту разом з такими ознаками, як слабкість, зниження маси тіла, зменшення кількості гемоглобіну і еритроцитів в крові, є проявом симптомів “малих ознак”. А вони можуть свідчити про те, що в організмі є група недоброякісних клітин – пухлини, яка отруює організм продуктами життєдіяльності. Часом відсутність апетиту може бути довгий час єдиною ознакою пухлини. І ця “підступність” різко ускладнює її ранню діагностику. А коли починаються болі, буває, пацієнту вже не можна допомогти, залишається тільки полегшувати біль за допомогою потужних анальгетиків.

Хвороби щитовидки або невроз

До відсутності апетиту можуть привести і інші, менш небезпечні хвороби, які теж підлягають лікуванню, це порушення роботи залоз внутрішньої секреції: гіпофіза, кори надниркових залоз, щитовидної залози.

Апетит знижується і при неврозах, депресіях – для цих станів характерно тривале збереження нормальної ваги тіла. Адже навіть бутерброд або булочка містять досить велику кількість калорій, що в поєднанні з малорухливим способом життя дозволяє не втрачати вагу.

Побічна дія ліків

Відсутність почуття голоду може бути пов’язано із застосуванням лікарського препарату для зниження артеріального тиску. В інструкції, в списку побічних ефектів можна виявити фразу про “зниження апетиту”.

Ще однією причиною може бути застосування будь-якого іншого медпрепарату або біологічної активної добавки з такою ж побічною дією.

Розібратися в відсутності апетиту повинен компетентний лікар, причому очно і індивідуально.

Джерело: Сьогодні

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close