Цікаве

Відставка Стеця: причини та реакція політиків

31 травня Міністр інформаційної політики України Юрій Стець передав заяву про відставку голові Верховної Ради України Андрію Парубію. Про це говориться у офіційній заяві Міністерства інформаційної політики.

1024553407
Юрій Стець

«Міністр мав розмову з керівництвом країни та членами Уряду, яким повідомив про своє рішення. Причиною відставки є погіршення стану здоров’я. Жодних політичних або інших мотивів не існує», – заявив держсекретар МІП України Артем Біденко, додавши, що зараз Юрій Стець перебуває на лікарняному.

Функції виконуючого обов’язки Міністра інформаційної політики на час перебування Міністра в лікарні покладені на Першого заступника Міністра Еміне Джапарову.

stets

В свою чергу в.о. міністра Еміне Джапарова роз’яснила, що у Стеця справді проблеми зі здоров’ям, проте він притомний. «Втім обговорювати стан його здоров’я, діагноз та інші деталі не є коректним….Емоції колективу та реакції на рішення – так само як питати про діагноз», – додала вона.

Джапарова зазначила, що діяльність МІП регламентується планами дій, які узгоджуються на початку року. «Тому всі напрямки і візії, зафіксовані в документах, будемо продовжувати впроваджувати протягом року із Артем Биденко Дмитрий Золотухин», – додала вона

За словами Джапарової, процедура відставки – подання на голову ВРУ, розгляд у профільному комітеті та винесення на голосування. «Строки та результат голосування не передбачити», – заявила в.о. міністра інформаційної політики.

На запитання по можливу ліквідацію міністерства, його тимчасовий керівник відповіла: «Не мені вирішувати чи потрібно міністерство, чи ні, але від себе скажу, що перед ним стоїть купа завдань, які варто впроваджувати».

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вже побажав Стецю «якнайшвидше відновити здоров’я та повернутись в стрій».

groysman

«На жаль, Міністр інформаційної політики Юрій Стець сьогодні подав заяву про звільнення за станом здоров’я. Хочу щиро подякувати Юрію за його роботу. Зараз мало хто вже пригадує, що коли почалася російська агресія, Юрій склав свій депутатський мандат і пішов в Нацгвардію будувати контрпропагандистську політику нашої держави. Останні 3 роки держава веде постійну боротьбу з агресивними потугами російської пропагандистської машини і, що б там не говорили наші недруги, нам вдається відбивати ці інформаційні атаки. І в тому, що працюють санкції, що ми отримали і безвіз, і асоціацію з ЄС, є заслуга зусиль усіх тих, хто воює і на інформаційномиу фронті, зокрема – команди Юрія Стеця», – написав Гройсман у своєму «Фейсбук».

Депутати, журналісти та експерти теж прокоментували неочікувану відставку Стеця. Завідувач відділу Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України Володимир Горковенко досить жорстко прокоментував інсинуації навколо відставки Стеця. «Юрій Стець завжди діяв нестандартно. Навіть стандартна відставка сприймається як нестандартний хід. Погано, що наші експерти не можуть допетрати, що можна пожертвувати міністерським кріслом заради здоров’я». – написав він.

gorkovenko

Депутат Борислав Береза був дещо лаконічніший у коментарях, проте задав логічне питання: «Хто наступний?».

«Сначала ушел Кутовой. Теперь уходит Стець. Начался великий исход? Кто следующий?», – пише Береза.

bereza

Нардеп-«радикал» Ігор Мосійчук припускає, що відставка Стеця може бути пов’язана з підготовкою до майбутніх виборів: «Як на мене, то відставка Юрія Стеця з посади міністра інформаційної політики пов’язана з кінцевим рішенням Президента України Петра Порошенка в 2019 році балотуватися на другий президентський термін. Схоже Юрій Стець разом з колишнім очільником фракції БПП Ігором Гринівим сконцентрується на виборчій компанії Петра Порошенка».

mosiychuk

Також Мосійчук не виключає, що після відставки Юрія Стеця Мінінформполітики може бути ліквідовано взагалі.

Між тим видання «Інформатор», наближене до Радикальної партії Олега Ляшка, пише про те, що Стець подав у відставку нібито через провокацію блогера Анатолія Шарія. «Іще в середині травня Анатолій Шарій розпочав провокацію щодо Богдана Буткевича та Романа Чайки. За допомогою свого читача він запропонував «конфіденційну» інформацію про себе цим журналістам. Чайка і Буткевич опублікували нібито особисті дані блогера, його місцезнаходження та нібито приховану його зйомку. Оприлюднене на 5 каналі, який належить президенту Петру Порошенку, відео виявилося роботою самого Шарія, повну версію якого він виклав у своєму блозі. Документи про отримані Шарієм гонорари за прокремлівську пропаганду виявилися розпискою, написаною від руки самим блогером. Відео Шарія, що менш ніж за добу набрало понад півмільйона переглядів, викликало різку реакцію в Адміністрації президента та скандал з боку власника 5 каналу. Через півдня після виходу відео міністр інформації Юрій Стець подав у відставку», – пише видання.

В свою чергу видання The insider та Українська правда з посиланням на джерела пишуть, що Стець готовий був піти у відставку одразу після указу про заборону соціальних мереж, але президента тоді не було у країні. Він не знав про таке рішення, як і багато інших політиків і при цьому виступав категорично проти такого радикального рішення.

Стець був призначений на посаду міністра інформаційної політики в грудні 2014 року.

До вчорашньої заяви Cтець вже двічі анонсував свою відставку: у жовтні та грудні 2015 року.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close