УкраїнаЦікаве

Верховна Рада зняла недоторканність з Довгого

Верховна Рада змогла зняти депутатську недоторканність з депутата від групи «Воля народу» Олеся Довгого. За проголосував 251 депутат. Про це повідомляє кореспондент 1News.

Народний депутат Олесь Довгий
Народний депутат Олесь Довгий. Фото 1News

Перед голосуванням за зняття недоторканності депутат від Радикальної партії Ігор Мосійчук запитав у Генерального прокурора, чи правда, що перед поданням на Довгого він просив його дати показання на Леоніда Черновецького. «Тільки після того, як Довгий відмовився, ви внесли подання. Це правда, Юрій Віталійович?», – запитав Мосійчук.

Луценко підтвердив це і зазначив, що Довгий дійсно відмовився давати показання на Черновецького, проте це не врятує колишнього столичного голову від відповідальності. «Недарма Черновецький виїхав з Грузії на «землю обітовану», – додав Луценко.

Сам Олесь Довгий перед голосуванням заявив, що Генпрокурор звинувачує його виключно у порушенні Регламенту. «Регламент я порушив, але закон я не переступав. Але мені згадується порушення Регламенту в Верховній Раді рік тому, коли ми призначували людину на посаду Генпрокурора без юридичної освіти. І я каюсь в тому, що як і ви голосував саме за Юрія Віталійовича…. Але я звертаюся до вас з проханням підтримати це нікчемне з точки зору закону подання (про зняття недоторканності – ред.)», – зазначив Довгий.

Окремо Довгий заявив, що бачить своє майбутнє виключно в Україні.

Раніше Довгий також попросив регламентний комітет зняти з нього недоторканність, щоб він міг захищатися в суді. Олесь Довгий, який у 2006-2011 був секретарем Київради, наголосив, що не визнає себе винним в інкримінованому йому злочині, оскільки йдеться про рішення колегіального органу — міської ради. За його словами, коли приймалися рішення про виділення земельних ділянок, представники прокуратури не висловлювали жодних зауважень.

Мова йде про відчуження у 2007-2009 роках, у часи мерства Леоніда Черновецького, 10 земельних ділянок природно-заповідного фонду — заказника «Острів Жуків», загальною площею 44,25 га.

Back to top button