Цікаве

Верховна Рада прийняла закон, що має вдосконалити Prozorro

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель». За це рішення під час пленарного засідання Верховної Ради України проголосували 292 народні депутати, повідомляє 1News.

Які зміни в сфері публічних закупівель очікуються вже через півроку після публікації закону, розповіли у ProZorro:

  • Обов’язкове використання Prozorro при закупівлях від 50 тис. грн (нова спрощена процедура) — це виводить з тіні понад 250 тис. закупівель;
  • Запровадження персональної відповідальності посадових осіб (зокрема, керівників органів) за порушення законодавства у сфері публічних закупівель: штраф від 2 до 10 тисяч неоподаткованих мінімумів (34-170 тис. грн);
  • Можливість виправлення помилок у тендерних пропозиціях протягом 24 годин;
  • Можливість консультації з бізнесом для замовників на етапі підготовки до тендеру;
  • Боротьба з “оскаржувальним тролінгом”: можливість впровадження диференційованої плати за оскарження тендеру в АМКУ постановою Уряду (обраховується у % від вартості предмета закупівлі); неможливість відкликати скаргу.

Згідно з законом з’явиться Prozorro Market – онлайн-магазин для бюджетних установ, де будуть запроваджені електроні каталоги поширених товарів, які адмініструватимуться централізованими закупівельними організаціями та значно спрощуватимуть процес закупівлі для бюджетної установи до кількох кліків.

Ще один важливий пункт – у системі з’явиться новий інструмент для боротьби з демпінгом. Система підсвічуватиме аномально низьку ціну, і постачальник повинен буде її обґрунтувати для укладання договору з замовником.

Джерело: Prozzoro

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close