Цікаве

Вчинок двох жінок в Індії спричинив національні протести

Тим часом, прибічниці гендерної рівності в Індії закликають політичних і духовних лідерів переходити до демократизації суспільства

Двоє жінок вранці в середу, 2 січня, увійшли до відомого індуїстького храму бога Айяппана в індійському штаті Керала. 44-річна Канака та 42-річна Бінду стали першими жінками, що потрапили до святині після скасування відповідної заборони, що діяла багато століть. Про це повідомляє 1NEWS.

У вересні 2018 року Верховний суд Індії ухвалив історичне рішення, дозволивши усім жінкам вхід до храму Айяппана в області Сабарімала. До цього храму забороняли входити жінкам віком від 10 до 50 років, тобто таким, що можуть народжувати дітей, побоюючись за чистоту святині.

Релігійні консерватори країни протестували проти зняття обмеження навіть після судового рішення. Аби захистити жінок від можливих атак протестувальників, їх супроводжували до храму працівники поліції.

У відповідь на цей вчинок представники правлячої “Народної партії Індії” закликали до активніших протестів. “Це – змова атеїстів при владі зруйнувати індуїстські храми”, – заявив президент штату Керала Шридхаран Піллай. Він запевнив, що його партія “підтримає боротьбу проти знищення віри комуністами”.

Тим часом, прибічниці гендерної рівності в Індії закликають політичних і духовних лідерів переходити до демократизації суспільства, де жінки й чоловіки матимуть рівні права і можливості.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button