Цікаве

Вчені з’ясували, чому жінкам не можна спати поряд із увімкненим телевізором

Згідно з результатами дослідження, опублікованого в науковому журналі JAMA Internal Medicine, сон під телевізор може не тільки порушити біологічні ритми організму, але і допомогти вам набрати кілька зайвих кілограмів, інформує 1NEWS з посиланням на ukrhealth.net.

В експерименті, проведеному вченими кафедр біостатистики та епідеміології в Національному інституті охорони здоров’я в Північній Кароліні, взяли участь майже 44 тисяч добровольців — жінок у віці від 35 до 74 років. До початку дослідження всіх учасниць зважили. Потім для них були встановлені межі сну, тобто час відходу до сну і пробудження.

Кожен день протягом наступних шести років дослідники оцінювали вагу і самопочуття учасниць і задавали їм одне і те ж питання: “скільки джерел штучного світла (включаючи нічник, будильник з підсвічуванням або телевізор) були присутніми в спальні в той момент, коли ви засипали?”

З’ясувалося, що світло від нічника ніяк не впливає на набір ваги. Ті ж учасниці, які засипали під телевізор, до кінця експерименту значно поважчали.

17% з них набрали близько п’яти кілограмів, у 22% була зафіксована значна надбавка маси тіла і ще 33% увійшли до групи людей з ожирінням.

На підставі отриманих результатів вчені прийшли до висновку, що штучне світло може впливати на метаболічні процеси і сприяти набору зайвої ваги. Одна з причин такого впливу — придушення вироблення гормону мелатоніну, який регулює щоденні біологічні функції сну, імунну функцію і обмін речовин. Дефіцит цієї речовини неминуче веде до збільшення маси тіла.

Порушуючи природний циркадний ритм, штучне світло сприяє підвищеного вироблення гормонів стресу, які також винні в дестабілізації обмінних процесів і можуть призводити до ожиріння.

Також дослідники відзначили, що вкорочення циклів сну безпосередньо пов’язане зі збільшенням кількості споживаних калорій і зменшення фізичної активності. Саме ці зміни в способі життя були зафіксовані в групі учасниць, засипала під включений телевізор.

Зважаючи на те, що в експерименті брали участь одні жінки, зробити однозначні висновки про те, як штучне світло впливає на вагу чоловіків, поки не можна. Хоча вчені вважають, що істотних відмінностей в цьому питанні бути не повинно.

Фахівці не рекомендують жінкам засипати під телевізор і радять приділяти більше уваги спорту і правильному харчуванню. Ці прості заходи допоможуть краще висипатися і підтримувати вагу в нормі. А якщо у вас не виходить заснути без телевізора, спробуйте замінити його на нічник з тьмяним освітленням.

 

 

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close