Цікаве

Вчені знайшли скорпіона розміром із собаку

Вчені в Китаї були приголомшені, виявивши добре збережену скам’янілість скорпіона розміром з собаку, який бродив по морському дну більше 400 мільйонів років тому, інформує 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Жахлива істота була досить великою за сучасними мірками, розміром близько 3,2 фута (одного метра) від кінчика до хвоста. Для порівняння, гігантський лісовий скорпіон (Heterometrus swammerdami) є світовим рекордсменом за величиною скорпіона – всього 23 см в довжину. Нещодавно виявлена істота належала до сімейства так званих евріптеріи – вимерлого сімейства морських скорпіонів, що з’явилися майже 500 мільйонів років тому.

Евріптеріди з’явилися в ордовикський період, а потім досягли піку своєї різноманітності в сілурийському періоді. До кінця пермі (298,9-251 мільйон років тому) морські істоти практично вимерли. Найновіший член сімейства належав до класу евриптерид, відомому як мікоптериди. Ці морські істоти відрізнялися видатними придатками, які служили для них «кошиком для лову».

Міксоптерид, покритий безліччю гострих як бритва шипів, пронизав будь-яку нещасну жертву, яка наважилася підійти дуже близько. «Гостра зброя» могла дозволити істоті стати одним з головних хижаків свого часу.

Міжнародна група дослідників з Нанкинського інституту геології і палеонтології Китайської академії наук (NIGPAS) назвала істоту Terropterus xiushanensis.

T.xiushanensis був датований нижнім сілуром Південного Китаю і, мабуть, є першим відомим міксоптеридом Гондвани, суперконтиненту, який почав розпадатися під час юрського періоду.

 

 

 

 

Back to top button