Цікаве

Вчені знайшли найдавнішу в світі людську ДНК

Вчені встановили, що найдавніша людська ДНК, знайдена в світі, належить жінці, що жила на території сучасної Чехії 45 тисяч років тому, пише 1NEWS з посиланням на portaltele.com.ua.

Для цього дослідники з Інституту Науки про людську історію імені Макса Планка в Німеччині проаналізували її череп.

Дослідження показало, що жінка належала до першої групи Homo Sapiens, що мігрувала до Європи з Африки. Передбачається, що неандертальці були її предками в п’ятому чи шостому поколінні. Це з’ясувалося після того, як вчені знайшли в її геномі довгі смуги безперервної неандертальської ДНК.

За даними авторів роботи, ДНК цієї жінки не зустрічається у людей, що жили пізніше на території Європи або Азії. «Дуже інтригуюче, що найраніші сучасні люди в Європі в кінцевому рахунку не досягли успіху!» – сказав Йоханнес Краузе, старший автор дослідження.

Як стверджують вчені, це відкриття підтверджує той факт, що люди довгий час жили пліч-о-пліч з неандертальцями аж до того моменту, як ті вимерли близько 40 тисяч років тому. На це вказує не лише їх ДНК, а й спільність культури – в печерах були виявлені прикраси із зубів тварин, які робили також і неандертальці.

 

 

 

 

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button