Цікаве

Вчені знайшли найбільш мертве місце на Землі

Вулканічна долина Даллол у Ефіопії визнана найбільш неживим місцем на Землі. Вчені з університету Париж-Сюд довели неможливість існування там якихось бактерій.

Даллол

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Ecology&Evolution, передає . Зазначається, що наявність води на поверхні планети, зазвичай, використовується як критерій для визначення можливої населеності.

Під час дослідження з’ясувалося, що навіть на Землі є позбавлені усілякого життя місця, попри наявність у них води. На думку вчених, причина полягає в тому, що вода в місцевості долини являє собою гарячий (до 109°С), вкрай солоний розчин з переважанням магнію. Такий склад змушує живі клітини руйнуватися.

Водночас фахівці виявили життя неподалік від долини – це, здебільшого, одноклітинні археї.

Вулканічна місцевість із сольовими утвореннями і кислотними джерелами Даллол увійшла в список найбільш спекотних місць світу. Вважається, що вона має найвищу середню температуру повітря серед усіх населених місць планети. Крім цього, в рейтингу опинилося лівійське місто Ель-Азізія, де в літні місяці температура піднімається до 48°С, суданське місто Ваді-Хальфа, в якому практично немає опадів, а також Долина Смерті в Каліфорнії, США, де була зареєстрована найвища температура повітря.

 

Джерело: Лента.ru

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close