Цікаве

Вчені «зламали» внутрішній годинник людини

Вчені зробили заяву, що знайшли секрет найкращого нічного сну шляхом «зламу» внутрішніх годин тіла, інформує 1NEWS з посиланням на cikavosti.

Вчені провели бункерний експеримент за участю колишнього морського піхотинця, який полягав у відсутності контролю часу.

У дослідженні спецназівець провів десять днів у ядерному бункері, не маючи можливості контролювати час. Вчені ретельно відстежували його медичні показники через серію тестів і виявили, що без світла тіло не може орієнтуватися в просторі.

Відзначається, що в першій фазі експерименту випробуваний все ж намагався встановити зв’язок з реальним часом, покладаючись на свої відчуття, у другій фазі перебування у темряві він став повністю дезорієнтований. У третій частині дослідження доброволець намагався більше спати.

Дана наукова робота підкреслила важливість годин людського тіла і їх впливу на здоров’я, щастя і продуктивність.

В результаті отриманих даних експерти поділилися рекомендаціями, як отримати якісний сон, навіть за умови роботи в нічний час. Висновки такі, якщо у людини мають місце серйозні проблеми зі сном, то бажано зрушити біологічний годинник.

Для цього слід спати в світлому приміщенні з відкритими шторами. Варто приділяти увагу і щоденним прогулянкам. Таким чином 2 години природного світла кожен день можуть прискорити внутрішні стрілки годинника вперед хвилин на 60. Перед сном ж слід обмежити час взаємодії з телевізором і мобільними пристроями. При роботі ночами люди повинні носити маски для очей по приходу додому і мати в кімнаті щільні жалюзі для блокування світла при бажанні заснути.

Після роботи слід надіти сонцезахисні окуляри, поки людина добирається додому. Про телефон краще забути. Щоб заощадити енергію, нормалізувати кров’яний тиск і тримати під контролем здоров’я, після пробудження необхідно добре поїсти. Ранок є ідеальним часом для розумової активності.

Фізичні вправи повинні бути виконані в кінці дня. Що стосується вечері, то від неї краще відмовитися, або віддати перевагу легким продуктів.

 

 

Back to top button