Цікаве

Вчені збираються створити «Ноїв ковчег», вмістивши всіх хребетних нашої планети

Міжнародний консорціум з понад 50 організацій вирішив втілити в реальність біблійську історію Ноєва ковчега. Вони запустили проект зі збирання всіх 66 000 видів живих істот нашої планети, які відносяться до хребетних, – це ссавці, птахи, рептилії, амфібії та риби. Проект вже оцінили в $600 млн., інформує 1NEWS з посиланням на techtoday.in.ua.

Ініціатива називається Vertebrate Genomes Project (VGP), і нею керує консорціум Genome 10K (G10K). Ця група раніше обмежувалася 10 тисячами видів хордових, однак завдяки зниженню цін на секвенування ДНК та іншим технологічним проривам вирішила розширити масштаб. У планах G10K – отримати геноми самок та самців, чим займатимуться понад 150 експертів з 12 країн.

Організатори VGP говорять, що це більше, ніж проект зі збирання ДНК тварин. Як і проект розшифровування людського ДНК Human Genome Project, він дасть поштовх новим методам секвенування та збирання генетичного коду. Проект також допоможе шукати ліки проти хвороб, зробить прогрес у біології. Він також буде рятівною капсулою, яка дозволить менше хвилюватися про зникнення видів.

Коли консорціум G10K починав свою роботу майже десятиліття назад, секвенування ДНК одного виду тварин коштувало мільйони доларів. Сьогодні отримати генетичну послідовність для щойно відкритого виду можна за $30 000.

Результати досліджень та геноми тварин будуть доступні публічно в базі даних Genome Ark. Фінансувати проект може майже кожен, гроші надають як приватні заклади та корпоративні спонсори, так і краудфандинг. Ініціатива вже зібрала $2,5 млн з $6 млн, які необхідні для реалізації першої фази. Під час неї отримають геном принаймні одного виду з кожного 260 класів хребетних.

Раніше цього року стартував проект Earth BioGenome Project (EGP), в якому глобальна група вчених хоче отримати базу даних ДНК усіх наявних тварин, водоростей, рослин та грибків на Землі. За їхніми оцінками, на це знадобиться до 10 років та коштуватиме $4,7 млрд. Для збереження інформації про структуру живих істот знадобиться 200 петабайтів дискового простору.

Такий масштабний проект із терміном у 10 років є значно суттєвим пришвидшенням порівняно з попереднім подібним проектом – розшифровуванням генома людини. На виконання цілей Human Genome Project знадобилося 13 років і $2,7 млрд, що з урахуванням інфляції сьогодні складало би $4,8 млрд.

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close