Цікаве

Вчені зафіксували на Сонці найпотужніший за три роки спалах

Сонце вийшло з тривалого періоду затишшя. Орбітальна обсерваторія SDO зафіксувала найсильніший за останні три роки спалах, інформує 1NEWS.

Це явище ознаменувало початок нового сонячного циклу. Вчені розповіли, що спалах став для них несподіванкою, оскільки з травня минулого року зірка проявляла дуже низьку активність.

Останній потужний спалах класу Х9.3 стався на Сонці в кінці вересня 2017 року. Він став найзначнішим за останні 15 років, і після цього світило начебто спало в «сплячку». Вчені вже стали припускати, що зірка відхиляється від свого звичного циклу і рухається до сторічного, а то й тисячолітнього мінімуму.

Але тривала перерва закінчилась, причому відразу сильним спалахом класу М (вона всього на один щабель слабкіше класу Х). Це дуже нетипово, оскільки, як правило, такій події передує кілька дрібніших спалахів.

Учені поки не можуть дати прогноз на найближчий час. Можливо, інтенсивні спалахи будуть повторюватися. Але також є недопустимим, що це явище було випадковістю, і Сонце знову «засне».

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close