Цікаве

Вчені з’ясували, які продукти підвищують настрій

Американські вчені з’ясовували, чому м’ясо може врятувати нас від нудьги, інформує 1NEWS з посиланням на ukrhealth.net.

Зв’язок між харчуванням (якістю і кількістю) і різними захворюваннями доведений давно, проте не всі усвідомлюють, що те, що ми їмо, впливає на наш емоційний фон, тобто настрій.

Те, що зараз можна пояснити за допомогою вироблення різних гормонів під впливом тих або інших продуктів, раніше працювало на рівні інтуїції. Наприклад, у Середньовіччі для посилення потенції їли м’ясо павича і гранати, а щоб поліпшити настрій застосовували айву, яловичину, фініки.

Дослідження Ліни Бегдач

Команда з Бінгемтона під керівництвом Ліни Бегдач, доцента кафедри здоров’я, досліджувала харчування молодих людей. Так, ті з них, хто ходив в заклади фаст-фуду частіше одного разу на тиждень, мали схильність до різних психічних порушень. Справа в тому, що в продуктах швидкого харчування міститься багато трансжирів, які провокують в організмі хронічні запальні реакції, що крім фізіологічних порушень призводить до апатії, втоми, дратівливості, може посилити симптоми вже наявного депресивного розладу.

Схожими симптомами страждали і ті, хто вживав мало м’яса. Справа в тому, що настрій і м’ясні продукти тісно пов’язані між собою через незамінну амінокислоту триптофан, яка в більшій кількості міститься в м’ясі. Триптофан необхідний, щоб в організмі синтезувався «гормон щастя» серотонін.

Яка дієта найкорисніша? З усіх систем харчування, які існують у світі, американські учені віддали перевагу середземноморській дієті, яка багата рибою, м’ясом, зерновими, свіжими овочами і оливковою олією.

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close