Цікаве

Вчені з’ясували, як працює мозок програмістів

Професор Свен Апель з Університету Саару разом з командою нейробіологів і фахівців з інформатики досліджував роботу відділів мозку програмістів під час здійснення ними професійної діяльності, інформує 1NEWS.

В ході дослідження був застосований використовуваний в нейронауках метод віднімання. Випробовувані були поміщені в апарат МРТ і повинні були виконати кілька завдань. Спочатку їм треба були розібратися в уривку програмного коду, а потім, після паузи, виконати іншу, рутинну задачу, не пов’язану із зусиллями, спрямованими на розуміння — перевірити синтаксис іншого уривка.

Ці два завдання поперемінно повторювалися кілька разів. Після закінчення експерименту дані МРТ мозку, отримані під час виконання рутинного завдання, були відняті з картини під час виконання тесту на розуміння. Те, що в підсумку залишилося, показало відділи мозку, найбільш задіяні в процесі розуміння під час програмування.

«На наш подив, ми не виявили особливої активності, пов’язаної з математичним або логічним мисленням, — говорить про результати експерименту професор Апель. – Наше дослідження показало, що при програмуванні головну роль відіграють процеси, пов’язані з розумінням мови». На отриманих МРТ-знімках основна активність концентрувалася в лівій півкулі мозку, яка контролює мову, а також здатності до читання та письма.

Вчені таким чином ще раз підтвердили припущення, висунуте в 1980-х роках відомим голландським вченим, фахівцем з інформатики Едсгером Вібе Дейкстрой, а заодно і результати недавнього дослідження, проведеного фахівцями з Університету Вашингтона. Американці тоді з’ясували, що мова програмування Python легше дається тим, у кого є лінгвістичні, а не математичні здібності.

Свен Апель і його команда впевнені, що отримані ними результати можуть мати далекосяжні наслідки і, зокрема, вплинути на структуру мов програмування, навчання фахівців, а в кінцевому підсумку дати відповідь на питання, що саме робить програмний код складним або простим. На досягнутому вчені, однак, зупинятися не мають наміру, і тепер планують з’ясувати, в чому полягає відмінність процесу розуміння коду у програмістів-експертів і новачків.

 

Back to top button