Цікаве

Вчені з’ясували, як поширювалися звуки в Стоунхенджі

Стоунхендж, відомий також як Стонхендж, є одним з найзагадковіших об’єктів, внесених до списку Всесвітньої спадщини, тому інтерес вчених до нього не вщухає, інформує 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Нове відкриття зробили фахівці Університету Солфорда, що визначили, як в стародавньому спорудженні поширювалися звуки.

Для цього інженерам довелося відновити початковий вигляд архітектурного пам’ятника. Вони побудували модель меншого діаметру, яка є копією старовинної споруди. При цьому камені в ній були виготовлені таким чином, що поглинали стільки ж звуку, скільки оригінальні валуни. Після дослідження вчені заявили, що споруда є дивом акустики. Виявилося, що його величезні брили посилювали звуки. При цьому вони не просочувалися за межі споруди і їх не могли чути люди, які стоять поруч з кам’яним кругом.

З’ясувати, навіщо це було зроблено, вченим поки не вдалося. За однією з версій, це пов’язано з таємними церемоніями, які проводилися всередині Стоунхенджа. Також автори наукової роботи не виключають, що там розташовувалося стародавнє поховання. При цьому можливо будівельників споруди питання звукоізоляції взагалі не цікавили. Є версія, що їх більше хвилювало вирівнювання брил за небесними світилам та спілкування з мертвими.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close