Цікаве

Вчені з’ясували, як перегляд фільмів перед сном впливає на його якість

Вчені з Університету Делавера перевірили, як використання медіа перед сном впливає на його якість. Враховувався перегляд фільмів, телевізора або відео на YouTube, пошук інформації в інтернеті і прослуховування музики.

У дослідженні взяли участь 58 дорослих. Вони вели щоденники, в які записували, скільки часу витрачали на медіа. За допомогою електроенцефалограми реєструвалося загальний час сну і його якість.

Використання медіа за годину до сну було пов’язано з більш раннім часом відходу до сну. Якщо використання перед сном не включало багатозадачність і проводилося в ліжку, воно також асоціювалося зі збільшенням загального часу сну.

Проте тривале використання засобів масової інформації було пов’язано з пізнішим часом відходу до сну та меншим загальним часом сну. При цьому впливу на якість сну виявлено не було.

“Якщо ви збираєтеся дивитися телевізор або слухати музику перед сном, робіть це цілеспрямовано і в невеликий проміжок часу. Так ви уникнете негативних наслідків на сон”, – розповідає провідний автор дослідження, доктор Морган Елліторп з Університету Делавера.

Джерело useti.org.ua

Back to top button