Цікаве

Вчені з’ясували, скільки часу коронавірус може жити в організмі людини

Вчені заявили, що коронавірус може зберігатися в організмі людини протягом декількох тижнів після повного одужання, передає 1NEWS з посиланням на podrobnosti.ua.

Про це повідомила директор Корейського центру контролю і профілактики захворювань доктор Юн Юн-Кьонг.

У Південній Кореї у кількох пацієнтів, які перехворіли на COVID-19, повторні аналізи показали позитивний результат.

“Можемо припустити, що в залежності від пацієнта вірус може залишатися в організмі протягом різного періоду часу, не будучи повністю віддаленим навіть після утворення нейтралізуючих антитіл. Зараз проводиться додаткове дослідження”, – повідомила Юн Юн-Кьонг.

Вона стверджує, що у пацієнтів виявили вироблення антитіл проти коронавируса, але у половини з них є генетичний матеріал в аналізах. Однак Кьонг вважає, що ці пацієнти не заразні.

Подібну ситуацію вже зафіксували і в Україні. У Рівненській області у чотирьох пацієнтів, яких готували до виписки, виявили в аналізах коронавірус. Українські лікарі припустили, що пацієнти заразилися повторно, але потім прийшли до висновку, що вірус досить своєрідно діє на різних пацієнтів.

“Я б назвав це не повторно інфіковані, а клінічно здорові люди, які пройшли процес лікування. Але це підтверджує своєрідність поведінки вірусу, тобто він може знаходиться в організмі не обов’язково 14 днів, він може перебувати і більше. Тобто це ті люди, які вже де-факто одужали повністю, але їм провели тестування ПЛР і отримали позитивний тест. Вони будуть знаходитися ще на лікуванні протягом, можливо, семи днів до найближчого тестування “, – розповів голова Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.

 

 

 

 

Back to top button