Цікаве

Вчені з’ясували, що звичайна застуда сильніша за коронавірус

Однак коли застуда мине й імунна реакція повернеться в норму, Covid знову "візьметься за старе"

Британські вчені з Університету Глазго виявили, що звичайний риновірус, що викликає застуду, виявився сильнішим за Covid-19.

Про це інформує 1NEWS.

Уявіть клітини в носі, горлі та легенях як ряд будинків. Щойно вірус потрапляє всередину, він може або тримати двері свого будинку відчиненими, щоб впустити туди інші віруси, або зачиняє їх, щоб жити без сусідів.

Було багато припущень про те, як вірус, що викликає Covid (Sars-CoV-2), впишеться в таємничий світ “вірусних взаємодій”.

Однак рік соціального дистанціювання сповільнив поширення усіх вірусів та ускладнив їхнє вивчення.

Науковці Центру вірусних досліджень в Глазго взяли копію слизової оболонки дихальних шляхів людини і заразили її Sars-CoV-2 та риновірусом, який є однією з найпоширеніших інфекцій у світі та причиною звичайної застуди .Виявилося: якщо риновірус та Sars-CoV-2 випустити одночасно, то перший пригнічує Covid-19.

Якщо ж риновірусу дати 24 години фори, то у Sars-CoV-2 просто не буде шансів. І навіть коли вчені випустили Sars-CoV-2 на 24 години раніше, риновірус все одно виявився сильнішим.

“Sars-CoV-2 не розвивається, його дуже пригнічує риновірус, – розповів доктор Пабло Мурсія. – Це дуже цікаво, тому що висока поширеність звичайної застуди може знизити кількість нових випадків зараження Sars-CoV-2”.

Подібні випадки спостерігались й раніше. Великий спалах риновірусу, ймовірно, відстрочив пандемію свинячого грипу в деяких частинах Європи у 2009 році.

Подальші експерименти показали, що риновірус запускає імунну реакцію всередині інфікованих клітин, яка блокує здатність Sars-CoV-2 створювати свої копії.

Однак коли застуда мине й імунна реакція повернеться в норму, Covid знову “візьметься за старе”.

“Щеплення, заходи гігієни та взаємодія між вірусами можуть значно знизити захворюваність Sars-CoV-2, але максимальний ефект дасть лише вакцинація”, – каже доктор Мурсія.

Професор Лоуренс Янг з медичної школи Університету Ворика каже, що риновіруси (найбільш часта причина застуди) – “дуже заразні”.

Він додав, що нове дослідження свідчить про те, “що ця інфекція може вплинути на поширення Covid-19 особливо в осінньо-зимові місяці, коли сезонні застуди частішають”.

Поки що невідомо, що на нас чекає в майбутні зими. Коронавірус, ймовірно, не зникне, а інші інфекції, що були придушені під час пандемії, можуть активізуватися у міру ослаблення імунітету до них.

Джерело: ВВС Україна

Back to top button