Цікаве

Вчені з’ясували, що відбувається з мозком людини після смерті

Людство давно цікавлять процеси, які відбуваються в організмі після смерті: чи є «світло в кінці тунелю» або свідомість просто відключається, пише 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Нещодавно медики з університету Мічігану змогли відповісти на актуальне питання. Фахівцям вдалося дослідити процеси, які відбуваються в головному мозку після смерті організму.

Для роботи медики використовували щурів. Вчені спровокували зупинку серця у гризунів, і паралельно оцінювали мозкову активність тварин.

Згідно з висновками експертів, деякий час після смерті в мозку все ще відбуваються різні процеси. Раніше їх називали навколосмертні переживання. Вони завжди дуже цікавили фахівців. Якщо людина рятувалася від смерті, то, ділячись спогадами, могла розповісти про світло, яке вона бачила.

Співробітники університету змогли встановити, що такі бачення викликаються активними біохімічним процесами в мозку, які відбуваються перед смертю живої істоти.

Нещодавно в пресі з’явилася інформація про те, що бачив чоловік з Великобританії, який пережив зупинку серця. Медики врятували його, проте йому довелося випробувати незвичайні відчуття в такому стані. Чоловік розповів, що поринув у темряву, а також відчував різні емоції, наприклад, гнів. Пізніше його думки переключилися чомусь на музиканта Елвіса Преслі. А потім, в темряві, він відчував, як його свідомість йде в порожнечу. Але, за його твердженням, він відчував присутність поруч когось ще. Це його заспокоювало, однак зрозуміти, хто саме це був, він не зміг.

 

 

 

 

Back to top button