Цікаве

Вчені з’ясували, що три чверті космічного сміття виявилися невідомими об’єктами

Вчені з Уорікського університету провели спостереження за космічним сміттям і з’ясували, що 75% цих об’єктів неможливо зіставити з даними загальнодоступних супутникових каталогів. Тобто, існуюче орбітальне сміття погано відстежується, інформує 1NEWS з посиланням на zn.ua.

У ході дослідження астрономи зосередилися на відстеженні та зйомці дрібних уламків, які погано відбивають світло. Такі об’єкти складно регулярно відстежувати і реєструвати в каталогах.

Робота проводилася на об’єктах в геосинхронній області, приблизно в 36 тисячах кілометрів над екватором, де супутники обертаються з періодом, що відповідає обертанню Землі. Далеко над зовнішнім шаром атмосфери планети немає природних механізмів (таких як атмосферний опір), що викликають розпад орбіти, тому сміття, що утворюється поблизу геосинхронної області, буде залишатися там дуже довго.

Яскравість більшості орбітальних слідів, які виявили телескопи, відповідала одному метру або більше. Виявилося, що 95% цих виявлень не співпали з даними, які містяться в загальнодоступних каталогах. Після того, як вчені включили в список інше сміття з цієї області, виявилося, що у понад 75% об’єктів немає записів у загальнодоступних каталогах.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close