Цікаве

Вчені з’ясували, що ракові клітини масово гинуть в невагомості

Вивчаючи вплив невагомості на розвиток раку, вчені з Австралії зробили дивовижне відкриття. Вони встановили, що в умовах невагомості гине до 90% ракових клітин, причому без використання ліків, інформує 1NEWS з посиланням на ukrhealth.net.

Експерименти, які показали, що онкоклітини масово гинуть, не витримуючи перебування в невагомості, були проведені фахівцями Сіднейського технологічного інституту. Зокрема, ними був побудований мікрогравітаційний стимулятор, в якому розміщувалися культури клітин раку яєчників, молочної залози, носа і легенів.

Результат цих дослідів перевершив всі очікування. Через 24 години гинули від 80% до 90% ракових клітин, що піддавалися впливу мікрогравітації.

За словами дослідників, ще належить знайти точну відповідь на питання про те, чому невагомість впливає на злоякісні клітини сильніше, ніж здорові. Згідно висунутої ними версії недолік гравітації порушує механізми міжклітинного спілкування, що і сприяє масовій загибелі ракових клітин. Щодо здорового організму (наприклад, у космонавтів) недолік гравітації теж проявляє дію – зокрема, через нього відбувається втрата кісткової маси.

Вчені розраховують на те, що можна буде створити препарат для лікування раку, який би імітував ефект невагомості. На шляху до цієї мети вже запланований експеримент, який буде проведений в умовах МКС.

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close