Цікаве

Вчені з’ясували, що під час хвороб тварини дотримуються соціальної дистанції

Вчені вже кілька десятиліть досліджують, як різні тварини реагують на хворих особин поруч з собою. Виявилося, що представники тваринного світу дотримуються дистанції, щоб не заразитися, інформує 1NEWS з посиланням на ukrrain.com.

У 1999 році американське Товариство охорони природи опублікувало дослідження про пуголовок жаби-бика. В ході нього вченим вдалося з’ясувати, що пуголовки відчувають патогени і намагаються триматися подалі від хворого родича. Вчені поміщали зараженого пуголовка до здорових, а потім стежили за їхньою реакцією і тим, чи інфікуються вони. Пуголовки уникали контактів з хворим піддослідним і в підсумку самі не заражалися.

Вчені з Університету Брістоля (Велика Британія) в 2018 році представили дослідження про поведінку садових мурах. У колонію до здорових комах вони селили заражених і спостерігали за їх реакціями. Здорові особини перервали контакти з хворими, які, в свою чергу, відокремилися і намагалися триматися подалі від іншої частини колонії.

Подібну поведінку демонстрували омари, яких вивчали співробітники Університету Флориди (дослідження опубліковано в 2013 році). Виявилося, що здорові особини вираховують хворих і перестають з ними контактувати, навіть якщо хворий омар переслідує їх.

 

 

 

 

Back to top button