Цікаве

Вчені з’ясували, що п’ять видів крокодилів можуть бігати галопом

Вчені зі США з’ясували, що п’ять видів крокодилів можуть бігати галопом. Для цього вони провели масштабне дослідження і простежили за ходою і швидкістю пересування 42 особин, інформує 1NEWS з посиланням на cikavosti.com.

Вчені провели масштабний аналіз: вони встановили десятки відеокамер навколо зоологічного парку Флориди, і проаналізували ходу і швидкість пересування 42 особин з 15 видів крокодилів.

Так вони задокументували, що п’ять видів крокодилів можуть пересуватися галопом — серед них філіппінський (Mindorensis), кубинський (C. rombifer), американський (C. acutus), західно-африканський (Mecistops cataphractus) і карликовий крокодил (Osteolaemus tetraspis). «Ми були дійсно здивовані однією головною річчю — незважаючи на різні ходи крокодилів і алігаторів, всі вони можуть бігати швидко і майже з однаковою швидкістю», — зазначив Джон Хатчінсон, фахівець з еволюційної біомеханіки в Королівському ветеринарному коледжі (RVC).

Незалежно від їх розміру, майже кожен вивчений вид міг досягати швидкості в 18-20 км/год. При цьому всі вони могли використовувати свої ноги асиметрично, забезпечуючи більш довгу частоту кроку.

«Ми припускаємо, що галопування дає маленьким крокодилам шанс врятуватися від потенційної небезпеки», — пояснив Хатчінсон.

 

 

 

 

 

Back to top button