Цікаве

Вчені з’ясували, для чого вікінги брали у походи жінок

Вчені довели, що серед воїнів та чаклунів вікінгів було багато жінок. На це вказали аналізи ДНК з різних гробниць у Швеції, Норвегії та Данії, передає 1NEWS з посиланням на Телеграф.

Нині виявлено близько 30 жіночих поховань зі зброєю – переважно із сокирами. Вони мали велике символічне значення у суспільстві вікінгів. Окрім зброї, служили символами статусу та влади, їх використовували при будівництві кораблів та будинків.

У скандинавській міфології існує багато історій, які розповідають про величезну силу Вельви – наймогутнішої шаманки та провидиці. Дослідники не могли встановити, чи була вона справжньою історичною постаттю. Але нещодавно у Данії виявили таємничу могилу із загадковими давніми артефактами. Вони вказували на те, що небіжчиця не була звичайною людиною.

Жінки, які займалися чаклунством, займали високий статус у суспільстві вікінгів. Їх поважали, бо вірили, що вони могли передбачати майбутнє, лікувати і викликати хвороби, а також допомагати воїнам на полі бою та у військових походах своєю магічною силою. Міфічні захисниці дійсно існували. Археологи знайшли докази того, що жінки-воїни були реальними учасниками історичних подій.

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close