Цікаве

Вчені з’ясували, чи заразний стрес

Стресові стани дійсно можуть передаватися між людьми подібно інфекції – до такого висновку прийшли вчені з університетів Гиссена і Відня, повідомляє 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Експеримент з добровольцями, який провели автори дослідження, показав, що досить перебувати поруч з людиною, яка перебуває у стресовому стані, щоб і самому почати відчувати прояви стресу. Зокрема – присутність зануреної в стрес людини активує вироблення гормонів, що асоціюються зі стресом.

В рамках експерименту піддослідні були розділені на групи по чотири-п’ять чоловік, у яких вчені спробували сформувати відчуття єдності. Потім від кожної групи взяли одну людину, яка мала вирішити складну задачку. Іншим членам групи потрібно було спостерігати за цим. При цьому, у спостерігачів брали слину для аналізу на гормони стресу.

Досвід показав, що стрес особливо заразний, якщо люди відчувають єднання. Але навіть проста присутність людини, що зазнає стрес, теж може провокувати активізацію біологічних факторів стресу. Це, зокрема, підвищене вироблення гормону кортизолу. Результати дослідження дозволяють наблизитися до створення нових ефективних технік боротьби зі стресом – кажуть закордонні вчені.

 

 

 

Tags

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close