Цікаве

Вчені з’ясували, чи передають жінки коронавірус новонародженим дітям

У 120 новонароджених від інфікованих коронавірусом матерів взяли тести, 100% з яких виявилися негативними

Вірогідність того, що жінка, в якої виявили Covid-19, передасть його дитині після пологів є невисокою.

Про це йдеться у дослідженні, оприлюдненому в журналі Lancet, – інформує 1NEWS.

Із 120 малят, які народилися від інфікованих коронавірусом жінок у трьох лікарнях в Нью-Йорку, в жодного не було виявлено коронавірусу.

Тести на коронавірус також були негативними і два тижні потому, впродовж яких малюки перебували в одній кімнаті із матерями. При цьому деякі з жінок також годували своїх дітей груддю.

Експерти кажуть, що результати цих досліджень є обнадійливими, але потрібні ґрунтовніші спостереження.

Даних про ризики передачі Covid-19 від матері до дитини під час вагітності та вигодовування груддю є дуже обмеженими, тож рекомендації для вагітних та породіль різняться.

У Британії вважають, що мами мають залишатися зі своїми малюками в одній кімнаті та можуть годувати їх грудним молоком, дотримуючи певних правил гігієни: жінка повинна бути в масці та часто мити руки, а колиска малюка має бути приблизно у 2 метрах від ліжка матері.

Так само, як і у Всесвітній організації з охорони здоров’я, британські лікарі вважають, що переваги від грудного вигодовування є більшими, ніж потенційні ризики поширення Covid-19.

Водночас у США пропонують тимчасове відокремлення малюка від матері, аби знизити ризик передачі вірусу. Американські лікарі у таких випадках радять породіллям зціджувати молоко.

Під час дослідження, результати якого були оприлюднені у впливовому медичному журналі Lancet, у 120 новонароджених від інфікованих коронавірусом матерів взяли тести, 100% з яких виявилися негативними.

82 малюків перевірили через тиждень. Із них 68 весь час залишалися поруч зі своїми мамами. Дві третини матерів також годували своїх дітей груддю.

Через два тижні після народження лікарі ще раз перевірили 72 дитини, і у всіх тести на Covid-19 знову були негативними.

При цьому автори дослідження визнають, що третина дітей не пройшли повторних тестів після народження. Передусім це пов’язано із тим, що батьки не хотіли наражати їх на ризики, пов’язані із візитом до лікарні під час пандемії.

Разом із тим доктор Крістіна Салваторе, яка очолювала дослідження, заявила: “Ми сподіваємося, що результати цього невеличкого дослідження зможуть заспокоїти молодих мам і дати надію, що ризик передати вірус своїм малюкам є дуже низьким”.

Водночас вона додала, що для кращого розуміння ризиків передачі вірусу від матері до дитини потрібні більш глибокі дослідження.

Професор Меріан Найт, яка очолює систему спостереження за вагітними із Covid-19 у Британії, каже, що американське дослідження дає надію і показує, що дотримання простих безпекових заходів може допомогти.

За її словами, в Британії понад тисячу жінок із SARS-CoV-2 народили, і лише у 1-2% малюків тести виявили коронавірус. При цьому новонароджені не мали важкої форми хвороби.

“Це невеличке дослідження, проведене у США, також показало, що передача хвороби від матері до дитини не є поширеним явищем, і що прості заходи, такі як носіння маски, можуть убезпечити малюків від Covid-19.”

Джерело: ВВС Україна

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close