Цікаве

Вчені виявили залишки корабля, про який згадував Геродот

Давньогрецький історик Геродот, якого прийнято вважати “батьком історії”, забезпечив собі місце в історії, створивши монументальну працю під назвою “Історія”, в якому детально описані греко-перські війни. Сучасним археологам вдалося виявити черговий доказ правдивості роботи Геродота, інформує 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

“Історія” Геродота складається з дев’яти книг. Другий том – “Евтерпа” – розповідає про Лівію та Єгипет, і містить опис специфічної річковий баржі під назвою “барис”. Єгиптяни, як пише Геродот, використовували “Бариси” для транспортування товарів по Нілу. Але археологи до недавнього часу сумнівалися в тому, що такі кораблі існували в реальності.

Тепер всі сумніви в минулому. Археологічна експедиція на місці стародавнього портового міста Тоніс-Геракліон дозволила вченим виявити залишки судна, описаного Геродотом. Про знахідку, яка отримала назву “Корабель 17”, пише видання Express. Йдеться про 28-метрове судно, корпус якого був виконаний у формі півмісяця з товстих дощок з акації. Дошки були скріплені між собою довгими “ребрами”.

“Геродот писав, що у цих річкових барж були довгі внутрішні ребра, але ми до сих пір досить слабо уявляли собі, що це означає. Тепер, після виявлення” Корабля 17 “, все встало на свої місця”, – говорить Даміан Робінсон, член команди археологів.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close