Цікаве

Вчені виявили в метеориті мікроорганізми, старіші за Землю

Вчені планують опублікувати знімки скам’янілих мікроорганізмів, які могли існувати під час зародження Сонячної системи, ще до формування планет, інформує 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Їх виявили всередині метеорита під назвою Оргей, що впав у Франції в 1864 році.

Сліди органіки всередині космічної брили знайшли практично відразу. Але в XIX столітті вчені не могли точно визначити їх вік і походження.

В рамках нового дослідження представники Палеонтологічного інституту РАН та Об’єднаного інституту ядерних досліджень зробили знімки мікроорганізмів за допомогою електронного мікроскопа. Вони виявили магнітотактікі (організми, що виникають тільки при наявності магнітного поля і води). Також серед відкриттів – форми, схожі на прокаріотів (доядерние одноклітинні організми) і панцирних амеб, альвеолобіонти, Найпростіші і одноклітинні водорості.

За словами вчених, їх робота є доказом теорії панспермії – згідно з нею, життя зародилося далеко в космосі і подорожувало по Всесвіту на кометах та астероїдах, а потім опинилося на нашій планеті. Сліди органіки зустрічаються у всіх метеоритах, які сформувалися з первинної речовини Сонячної системи. Значить, вони існували ще до появи самої Землі, а може бути, їх історія навіть довше.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close