Цікаве

Вчені виявили у Франції свинцеві саркофаги з загадковими символами

Фахівці Національного інституту превентивних археологічних досліджень (Inrap) Франції виявили древній похоронний комплекс, в якому спочивали останки аристократів, пише 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Увагу вчених привернули загадкові свинцеві труни, що збереглися з часів Римської Галії.

Археологічне дослідження проводилося на місці стародавнього міста Августодун, яке колись було столицею народу едуїв. Сьогодні тут знаходиться місто Отен.

“Нам вдалося виявити Великий некрополь Августодуну – величезний комплекс з декількох кладовищ, існуючих з третього-четвертого століть нашої ери. Ця територія використовувалася для поховань протягом 250 років. Християнський некрополь з’явився з приходом цієї релігії в римський світ”, – розповідають французькі археологи.

Серед двох з гаком сотень розкопаних могил було виявлено окремі унікальні. Наприклад, вчені знайшли півтора десятки свинцевих трун, в яких жителі римського світу ховали знатних і заможних людей. У випадку з некрополем Августодуну свинцеві труни виявилися дещо незвичними – на них немає прикрас, зате є таємничі символи у вигляді літери “Х”. Що означають ці символи – вчені поки не знають, так як раніше подібні знаки не зустрічалися на свинцевих римських трунах. Розкопки стародавнього некрополю будуть продовжені, і можливо вчені зможуть розібратися у всіх його загадки.

 

 

 

Останні новини

Back to top button