Цікаве

Вчені виявили новий вид гігантського динозавра

Цей 8-метровий динозавр, названий Portellsaurus sosbaynati, відносився до роду ігуанодонів та мешкав на території сучасної Іспанії та сусідніх з нею країн

Вчені відкрили новий вид динозавра – Portellsaurus sosbaynati, який проливає світло на еволюцію давніх травоїдних тварин.

Про це інформує 1NEWS.

Проаналізувавши окаменілу щелепу, дослідники склали “портрет” нового виду динозавра, який мешкав на Землі 130 мільйонів років тому назад.

Цей 8-метровий динозавр, названий Portellsaurus sosbaynati, відносився до роду ігуанодонів та мешкав на території сучасної Іспанії та сусідніх з нею країн.

Доісторична щелепа була викопана на кладовищі доісторичних тварин у Каталонії.

Згідно з відновленим “портретом”, гігантський динозавр мав гострі кігті, величезні ніздрі та відмінний нюх, що надавало йому переваги у пошуку їжі, пише видання Phys.org.

Також у нього був довгий важкий хвіст, який він міг тримати високо у повітрі для рівноваги.

Вчені зазначають, що це була грізна тварина, яка при цьому харчувалася рослинною їжею.

На думку дослідників, виявлення цього динозавру проливає світло на еволюцію орнітоподів – істот, які спочатку були маленькими тваринами, але за мільйони років значно виросли у розмірах та чисельності.

Врешті вони стали однією з найуспішніших з точки зору еволюції груп травоїдних, які домінували в Північній Америці, Європі та Азії.

Джерело: УП.Життя

Back to top button